Fringe, J. J. Abrams, Alex Kurtzman ve Roberto Orci tarafından kurgulanan Amerikan bilim kurgu dizisi. Dizide Kamu Güvenlik Teşkilatı denetimi altındaki FBI’ın bir kolu olan ve Boston, Massachusetts merkezli Fringe Bölümü anlatılmaktadır.

Bishop’lar olarak beynimizde yer eden mükemmel bir dizi. Bilimkurgu, drama ve gerilimin iç içe geçtiği yapımda bir özel ajan, bir bilim adamı ve oğlundan oluşan üçlümüz, bir dizi inanılmaz olayla bağlantılı ölümcül bir gizemi çözmeye çalışıyorlar.FBI Özel Ajanı Olivia Dunham (Torv) harika bir oyunculuğu var, ayrıca bir FBI ajanına göre fazlasıyla güzel. Günümüzün Einstein’ı Walter Bishop’a  “AHH Walter 🙂 sen yokmusun sen”diziye renklilik katan ve oldukça komik sahnelerin başrolü bilim adamımız gizemli bir durum sonucu akıl hastanesine yatırılmış. Dizinin ilerleyen sezonlarında bu akıl hastanesi olayını çok güzel bir şekilde bağlamışlar. Ve Walter’ın yine yüksek IQ lu oğlu Peter Bishop. Unutmadan birde ineğimiz var, evet evet deneyler için Walter’ın kullandıgı adı GENE 😀 Onu da sık sık göreceğiz.

Neyse devam edelim güzel FBI ajanımızın bu baba ve oğulla yolları kesişir ve muhteşem üçlü dünya üzerinde süre gelen birçok gizemli olayı çözmeye başlarlar. Ve harika bir ekip ortaya çıkar. Dizinin konusu, gizemi her bölümde heyecanınızı ve merakınızı daha da artıracak. Keyifle izleyeceğiniz 5 sezonluk  bir dizi. Finalinden çok fazla beklentiniz olmasın. Her ünlü dizi gibi beklenen finali malesef veremiyorlar.

Oldukça özlediğim dizilerden biri. Devam niteliğinde aynı kadroyla çekilmesini isterdik. Emin olun ilk sezondan sonra bu dizide bağımlılık yapacak..

IMDB 8.5

 

 

/wp-content/uploads/2016/04/fringe.jpg/wp-content/uploads/2016/04/fringe-150x150.jpgokalenderAna SayfaDiziGenelBilim Kurgu Dizileri,gizem dizileri,macera dizileri,polisiye diziler,Yabancı DiziFringe, J. J. Abrams, Alex Kurtzman ve Roberto Orci tarafından kurgulanan Amerikan bilim kurgu dizisi. Dizide Kamu Güvenlik Teşkilatı denetimi altındaki FBI'ın bir kolu olan ve Boston, Massachusetts merkezli Fringe Bölümü anlatılmaktadır. Bishop'lar olarak beynimizde yer eden mükemmel bir dizi. Bilimkurgu, drama ve gerilimin iç içe geçtiği yapımda bir özel ajan,...Fun Blog