Prison Break Bir yapı mühendisi olan Michael Scofield (Wentworth Miller) işlememiş olduğu bir suçtan idam cezasına çarptırılan abisi Lincoln Burrows’u (Dominic Purcell) kurtarmak için tüm yasal yolların tükendiğini farkedince işleri kendi eline alır. Mükemmel kurgulanmış kaçış planıyla abisini kurtarmak için bir bankayı soyar ve abisinin bulunduğu hapisaneye gönderilir.Ve kaçış planını uygulamaya başlar.

Bir an bile aksiyonun durmadığı, zekice kurgulanmış efsane dizi.

Mini 10 bölümlük bir dizi olarak başlayacaktı fakat popüler olunca devamı geldi. İyikide geldi.

5. sezon ise ayakta alkışlacak nefes kesen bir 9 bölümden oluşuyor. Şahsımca en iyi sezonlardan biriydi diyebilirim.

6.sezonun olup olmayacağı ise kesin değil. 8 yıl aradan sonra çıkan 5.sezonu düşünürsek yıllar sonra belki bir sürpriz daha yapabilirler.

IMDB 8.5

 

 

 

/wp-content/uploads/2016/04/poo.jpg/wp-content/uploads/2016/04/poo-150x150.jpgokalenderAna SayfaDiziGenelAksiyon Dizileri,gizem dizileri,suç dizileri,Yabancı DiziPrison Break Bir yapı mühendisi olan Michael Scofield (Wentworth Miller) işlememiş olduğu bir suçtan idam cezasına çarptırılan abisi Lincoln Burrows'u (Dominic Purcell) kurtarmak için tüm yasal yolların tükendiğini farkedince işleri kendi eline alır. Mükemmel kurgulanmış kaçış planıyla abisini kurtarmak için bir bankayı soyar ve abisinin bulunduğu hapisaneye gönderilir.Ve kaçış...Fun Blog