97 yıl önce yeryüzünde yaşayan insanların ölümüyle sonuçlanan nükleer bir savaş gerçekleşmiş ve dünyanın yüzeyi yaşanılamayacak seviyede radyasyonla kaplanmıştır. Bilinen tek hayatta kalanlar gezegenin yörüngesinde bulunan 12 farklı ülkeye ait istasyonlarda yaşayanlardır ve bu uzay istasyonları Ark ismindeki istasyonun oluşturulması için Jaha başkanlığında birleşir. Kaynaklar kıttır, suçun türüne bakılmaksızın 18 yaşın üstündeki suçlular uzaya fırlatılarak cezalandırılmaktadır. Ark’ın kaynakları tükenmektedir, yeni yaşam kaynaklarına gereksinim duyulmaktadır. 100 genç mahkumun harcanabileceği duyurulur ve yaşam olanaklarının öğrenilmesi amacıyla eski suçlarının bağışlanacağı söylenerek son savaştan önce kurulan, içinde bolca bozulmayan erzak bulunduğu düşünülen Weather Dağı’nın yakınına eski bir uzay gemisiyle gönderilir. Planlananın aksine gençler dağın uzağına iner ve geçici bir topluluk kurmak için aralarında mücadele eder. Ancak sorunları bunlarla sınırlı kalmayacak ve Dünyalılar diye adlandırılan, yeryüzünde savaştan kurtularak sağ kalmayı başarmış bazı insanlar, Biçiciler adındaki yamyama dönüşmüş dünyalılar ve dağ adamlarıyla karşılaşacaklardır.

Yükselen bir tempo , senaryo sıkıntısı olmaması, sıkmaması. Başlıca bu sebepler bile bu dizinin kaliteli olduğuna işarettir. Bende çoğu kişi ile aynı fikirdeyim bir bütün olarak değerlendirilmemesinden yanayım. 2.Sezon hakikatten inanılmaz bir değişim bir senaryo ile geldi. 3.Sezon da çok iyi başladı ve sonlandı.

Fakat keşke 3.sezonla kalsaydı diyorum.Çünkü 4.sezondan sonra konu dağıldı ve bambaşka boyutlara geçti. İzlemeye yine de değer diyenler için dizi hala devam ediyor.

İyi seyirler

IMDB 7.8

 

/wp-content/uploads/2016/09/son.jpg/wp-content/uploads/2016/09/son-150x150.jpgokalenderAna SayfaDiziGenelAksiyon Dizileri,Bilim Kurgu Dizileri,gizem dizileri,Popüler Diziler,Yabancı Dizi97 yıl önce yeryüzünde yaşayan insanların ölümüyle sonuçlanan nükleer bir savaş gerçekleşmiş ve dünyanın yüzeyi yaşanılamayacak seviyede radyasyonla kaplanmıştır. Bilinen tek hayatta kalanlar gezegenin yörüngesinde bulunan 12 farklı ülkeye ait istasyonlarda yaşayanlardır ve bu uzay istasyonları Ark ismindeki istasyonun oluşturulması için Jaha başkanlığında birleşir. Kaynaklar kıttır, suçun türüne bakılmaksızın...Fun Blog